Левски излъга накрая малтийците Хамрун

Филип Кръстев изпорти дузпа за "сините", вкара победния гол

22:32 - 04 Август 2022
5572

Левски излъга Хамрун Спартанс с 1:0 в мача от третия предварителен кръг на Лигата на конференциите помежду си. Над 300 фенове на "сините" бяха на националния стадион "Та 'Кали", където се играе мача.

Удар на Уелтон бе избит в корнер във втората минута, а при последвалото центриране Бари стреля извън вратата. Бразилското крило пропусна сам срещу вратаря Бонело, който сее хвърли в краката му и изби.

Малко по-късно таранът Бари бе хванат от противник при нов ъглов удар за гостите и реферът отсъди дузпа в 11-ата минута. Зад топката застана Филип Кръстев, който финтира вратаря и стреля силно, но за нещастие на столичани топката се отби в дясната греда.

“Сините” продължиха да водят играта и Уелтон отново стреля извън целта в 20-ата минута, а пет минути по-късно двата отбора получиха едноминутна почивка заради много топлото и задушно време. Последваха няколко силни минути за домакините, като Михайлов два пъти трябваше да се намесва при центриране и един път да избива удар с глава в корнер.

В 44-ата минута пък играчите на Хамрун бяха близо до гол, като Прша центрира простреляно от фал между многото играчи Михайлов изби, но кълбото рикошира в играч на малтийците и излезе в аут. Стражът имаше основание да иска нарушение срещу себе си, но такова не бе отсъдено.

Втората част предложи една опасност през вратата на Михайлов, след което Роналдо стреля далеч от целта. В 66-ата минута "сините" получиха пряк свободен удар пред наказателното поле на домакините. Зад топката застана Миланов, но ударът му срещна стената.

В 90-ата минута Кръстев проби хубаво, но вместо да подаде на играч в синьо центрира, където нямаше негов съотборник. Минути по-късно обаче грешникът се изкупи, като отбеляза победния гол.

Снимка: LAP.bg