Левски се препъна в Бистрица

Третото място на сините се изплъзва след 2:2 срещу ЦСКА 1948

22:13 - 14 Май 2023
3649

ЦСКА 1948 и Левски си спретнаха зрелищно 2:2 в мач от първия кръг на плейофите в efbet Лига. Ивайло Чочев откри резултата още във втората минута, а в 18-ата Рикардиньо изравни. Уелтон осъществи пълен обрат в 25-ата минута. "Червените" стигнаха до точката чрез Парвиз Умарбаев в 48-ата минута.

Срещата бе пряка битка за третото място и бронзовите медали, а с равенството футболистите на Тодор Янчев запазиха преднината си от 5 точки пред "сините" четири кръга преди края.

От своя страна Левски не спечели срещу този съперник и третия си двубой през сезона, тъй като в предишните два мача взеха само точка.

Наставникът на домакините Тодор Янчев направи известни промени в сравнение с 11-те, които започнаха срещу Локомотив (София) за Купата през седмицата. Липсваха Кирилов, Педриньо, Октавио и Диков за сметка на Топузов, Ценов, Умарбаев и Колев.

Сред титулярите на "сините" се завърнаха Краев и Кръстев, които не играха при поражението от Локо (Пловдив) в предишния кръг, тъй като изтърпяваха наказания.

Снимки: Lap.bg