Левски завърши със загуба подготовката си в Хърватия

Сините паднаха с 0:1 от босненския Сараево

17:45 - 02 Февруари 2021
1953

Левски загуби последната си проверка на хърватска земя с 0:1 от ФК Сараево. "Сините" изиграха добро първо полувреме, но в началото на втората част Харис Ханджич (56) даде аванс на босненците в спортния център "Stella Maris Football Camp" в Умаг, което се оказа и достатъчно за победата на тима му.

През вторите 45 минути шампионът на Босна и Херцеговина си служеше с много твърда игра и главният съдия спести червен картон на голмайстора за босненците.

"Сините" стартираха отново с висока преса, която целеше противника да греши при изнасянето на топката. В същото време, когато кълбото бе в притежание на възпитаниците на Славиша Стоянович, те залагаха на многоходови атаки, като в тези първи минути често Мартин Райнов и Симеон Славчев изнасяха в предни позиции.

Съставът на "сините":

ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Ребин Сулака, 3. Живко Атанасов, 15. Луи Нганиони, 4. Мартин Райнов, 8. Симеон Славчев, 11. Здравко Димитров, 88. Марин Петков, 79. Мартин Петков, 45. Илия Димитров

Резерви: 1. Звонимир Микулич (В), 12. Николай Кръстев (В), 66. Пламен Андреев (В), 2. Алекс Петков, 6. Ивайло Найденов, 9. Стивън Петков, 14. Матео Стаматов, 18. Насиру Мохамед, 20. Начо Монсалве, 27. Асен Митков, 28. Тома Даске, 41. Георги Александров, 77. Илия Юруков, 86. Валери Божинов, 99. Николай Арахангелов, 17. Найджъл Робърта

Треньор: Славиша Стоянович