Лидерът Алкарас спечели и срещу Матео Беретини

20-годишният испанец победи след обрат

07:56 - 11 Юли 2023
2308

Лидерът в световната ранглиста по тенис Карлос Алкарас се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

20-годишният испанец победи след обрат италианеца Матео Беретини с 3:6, 6:3, 6:3 и 6:3 след почти три часа игра.

Първият сет започна равностойно, като всеки от двамата печелеше своето подаване.

В 8-ия гейм Беретини успя да пробие съперника си, което се оказа достатъчно, за да поведе.

Във втория сет Алкарас направи ранен пробив и не изпусна преднината си до края за 6:3 в своя полза.

В третия испанецът бе още по-убедителен и първо проби в третия гейм за 2:1, а след това и завърши сета с нов пробив, за ново 6:3.

Беретини отново изравни играта в четвъртия сет, който пак тръгна гейм за гейм, но отново Алкарас успя да изтръгне успеха, пробивайки за 5:3, след което спечели мача.

Така Алкарас достигна до 1/4-финалите, където ще се изправи срещуХолгер Руне, който отстрани Григор Димитров.