Лил не успя срещу 10 от Лион

Монако попиля Бордо - 4:0

11:41 - 02 Ноември 2020
1725

Лил и Олимпик Лион завършиха наравно 1:1 в среща от 9-ия кръг на Лига 1, въпреки че „песовете“ бяха с човек повече почти цяло второ полувреме. В 50-ата минута с втори жълт, съответно червен картон бе изгонен Марсело.

Джонатан Бамба даде аванс на домакините, докато автогол на Зеки Челик възстанови равенството.

При евентуален успех Лил щеше да се изравни по точки с временния лидер ПСЖ. След ремито „песовете“ са с актив от 19 точки, с 2 по-малко от парижани. Олимпик Лион заема 6-ото с 14 пункта.

В по-ранния мач от 9-ия кръг в Лига 1 Монако постигна убедителна победа с 4:0 срещу Бордо. Точни за „монегаските“ бяха Висам Бен Йедер, Желсон Мартинс и Кевин Фоланд още преди почивката.

През втората част 28-годишният германски нападател добави още едно попадение и оформи крайния резултат.

След победата Монако, също както Олимпик Лион, е с 14 точки, докато Бордо е с 12.