Лил с грешна стъпка в битката за титлата

Песовете едва измъкнаха точка от Монпелие

09:30 - 17 Април 2021
1373

Лидерът във френската Лига 1 Лил се добра до късно равенство 1:1 у дома срещу Монпелие м 33-ия кръг на шампионата. Гостите вкараха чрез Дерло в 21-ата минута, но Луис Араужо изравни в 85-ата минута.

Лил остава лидер със 70 точки, но давде възможност на ПСЖ да съкрати аванс на тима. Парижани имат 66 точки и мач по-малко.

Гостите от Монпелие играха доста освободено и успяха да реализират първи в мача. Лаборд подаде на Дерло в 21-ата минута с центриране и вторият завършли брилятно.

Лил моментално се втурна в атака. Лидерът в Лига 1 опита цели 20 да обстрелва към вратата на своя гост, но сполучи само един път. И това стана чак в 85-ата минута. След хубаво центриране Луис Араужо отправи страхотен удар, който остави вратаря на Монпелие безпомощен.