Лион се провали и срещу Льо Авър

Хлапетата не успяха да отлепят, новият треньор гледа от трибуните

08:58 - 18 Септември 2023
1887

Лион продължава тежката серия в Лига 1. Преди два дни бе обявен новият наставник на отбора Фабио Гросо, но официално той ще започне работа в понеделник. Лион не успя да победи Льо Ман, а двата отбора не създадоха кой знае колко голови положения за крайното 0:0.

В началните 15 минути домакините бяха по-активни, но не стигнаха до голови положения.

В 25-ата минута Артор Десмас спаси страхотен шут на Реян Шерки в момент, в който домакините виждаха как повеждат в резултата.

До почивката и двата отбора не успяха да създадат някакви сериозни голови положения.

В 55-ата минута Ърнест Нуама получи подаване в наказателното поле и стреля към вратата, но Артур Десмас отново се намеси много добре и спаси.

Само след две минути игра обаче гостите стигнаха до първото си добро голово положение. Далер Кузяев стреля добре с глава, но топката премина покрай вратата.

В 68-ата минута Самуел Грансир стреля от дистанция, но топката мина над вратата.

В заключителните минути на мача домакините имаха два шанса. Първо Клинтон Мата стреля от пряк свободен удар, но топката излезе в аут, а малко след това Диего Морейра излезе очи в очи с вратаря на гостите, но не успя да отбележи.