Лионел Меси си тръгна от Барселона
Аржентинецът, който ще бъде представен утре в Париж, ще получи номер 30

Почти всичко е сигурно, а бившият капитан на Барселона Лионел Меси ще продължи кариерата си във френския вицешампион Пари Сен Жермен. По-рано днес се появиха информации, че той се е разбрал с ръководството на парижани и по-късно днес трябва да премине медицинските прегледи и да подпише договор за 2+1 години.
По-рано днес аржентинецът и семейството му бяха забелязани на летището в Барселона, откъдето излетя с частния си самолет.
Информацията за трансфера му беше потвърдена от авторитетните „Екип“ и „Мундо Депортиво“, които допълват, че официалното представяне на звездата ще бъде в сряда, а аржентинецът ще получи номер 30.
Италианският журналист Фабрицио Романо твърди, че Меси ще прибира по 35 милиона евро на сезон.
В същото време бащата на Лионел Меси - Хорхе Меси, потвърди, че неговият син ще подпише своя договор с ПСЖ днес. Това стана на летище „Ел Прат“, където агентът на футболиста набързо отговори на няколко въпроса.
Хорхе Меси обаче отказа да посочи отговорникът за раздялата на аржентинеца с Барселона, като заяви, че този въпрос трябва да бъде зададен на клуба.
Запитан дали играчът е натъжен от раздялата си с „каталунците“, баща му отговори:
„Не го ли видяхте?“, намеквайки за прощалната пресконференция, на която Меси се разплака.