Литва изненада и Унгария, Сърбия крачи към Евро 2024

11:42 - 18 Октомври 2023
2210

В "българската" група G Сърбия надигра Черна гора с 3:1 в Белград и направи ключова стъпка към класиране на еврофиналите. Александър Митрович вкара два гола, а един добави Душан Тадич. За черногорците се разписа Стеван Йоветич.

Вдъхновени от победата над България с 2:0 в София преди три дни, играчите на Литва поднесоха нова изненада, като измъкнаха равенство 2:2 у дома срещу лидера в групата Унгария.

Литовците изиграха силно първо полувреме и поведоха с 2:0 с голове на Фьодор Черних и Пиюс Ширвис. Унгарците вдигнаха оборитите след почивката и стигнаха до точка с попадения на Доминик Собослай от дузпа в 67-а минута и на Атила Фиола в 82-а минута.

Унгария остава начело в групата с 14 точки, сърбите са втори с 13. България е на дъното с 2 точки.