Ливърпул е осминафиналист

Мърсисайдци записаха класика в Амстердам

11:05 - 27 Октомври 2022
2063

Ливърлул се класира за 1/8-финалите на Шампионската лига, след като разби с 3:0 като гост Аякс в двубой от предпоследния кръг на битката в група "А".

Мърсисайдци решиха двубоя в края на първата и началото на втората част, когато Мохамед Салах, Дарвин Нунес и Харви Елиът вкараха красиви попадения.

Тимът на Юрген Клоп записа четвърта поредна победа в турнира, след като в първия кръг допусна тежка загуба от Наполи. Неаполитанците имат три точки аванс пред Ливърпул, след като победиха очаквано Рейнджърс с 3:0.

Италианският и английският тим продължават в следващата фаза, като в последния кръг ще трябва да определят кой ще е победител в групата. Аякс пък почти сигурно напролет ще играе в Лига Европа.