Ливърпул на финал след грандиозен обрат

05:08 - 04 Май 2022
4263

Ливърпул е първият финалист в тазгодишното издание на Шампионската лига. Мърсисайдци се наложиха с 3:2 при гостуването си на Виляреал в реванша от полуфиналите и чакат победителя от другия голям сблъсък между Реал Мадрид и Манчестър Сити.

Виляреал изигра блестящо в тактическо отношение първо полувреме, като поведе с 2:0 и заличи пасива си от двубоя на "Анфийлд".

Точни за "жълтата подводница" бяха Булае Диа в 3-ата минута и Франсис Коклен в 41-ата.

Ливърпул обаче излезе преобразен след почивката, за което много помогна появата на Луис Диас. Фабиньо намали в 62-ата минута, а Диас изравни малко по-късно.

Пълният обрат стана факт с попадение на Садио Мане четвърт час преди края.

В цялата история на състезанието само Ливърпул е преодолявал полуфиналната фаза след загуба с два гола разлика в първия мач и Виляреал не успя да повтори постижението на английския гранд.

"Червените" достигнаха до 10-и финал в турнира на шампионите, а повече от тях имат само Реал Мадрид, Байерн (Мюнхен) и Милан.

Впечатляващо е, че отборът на Юрген Клоп спечели всяко от шестте си гостувания в настоящото издание на Шампионската лига.