Ливърпул открадна шоуто в Милано

Милан блесна в началото, но след това англичаните го съсипаха

11:13 - 18 Септември 2024
553

Ливърпул стигна до обрат от 0:1 до 3:1 в гостуването си на Милан в може би най-очаквания мач в първия кръг от основната фаза на Шампионската лига.

Кристиан Пулишич даде аванс на "росонерите" още в 3-ата минута, когато проби отдясно и завърши с удар в долния десен ъгъл. В 23-ата минута Ибрахима Конате изравни, след като засече с глава центриране на Трент Александър-Арнолд от пряк свободен удар.

Четири минути преди края на редовното време на първата част Върджил ван Дайк също вкара, като отново го стори с глава след перфектно центриране от корнер на Костас Цимикас. В 67-ата минута Доминик Собослай засече топката в опразнената врата след рейд и подаване на Коди Гакпо.

По този начин Ливърпул направи най-хубавия подарък на своя мениджър Арне Слот, който отпразнува рождения си ден с победа в дебюта си начело на английския гранд в най-силния европейски клубен турнир.