"Червените" решиха мача в последните десетина минути

Футбол
21:37 - 30 Юли 2022
4271

Ливърпул отнесе с 3:1 шампиона на Англия Манчестър Сити и успя да вдигне трофея "Къмюнити шийлд" за пръв път от 2006-а година насам в мач на „Кинг Пауър Стейдиъм“ в Лестър.

"Червените“ спечелиха този трофей под ръководството на Юрген Клоп за сефте, като германецът вече няма купа, която да не е печелил, докато е мениджър на мърсисайдци.

Ливърпул на два пъти повеждаше в резултата за Суперкупата на Англия, като първо Трент Александър-Арнолд откри резултата в 21-ата минута, но Хулиан Алварес изравни резултата в 70-ата. Така се стигна до 83-ата, когато Мохамед Салах от дузпа отново даде аванс на Ливърпул, а в добавеното време на срещата Дарвин Нунес реализира третия гол за своя отбор.

Цял мач за „гражданите“ игра голямата звезда Ерлинг Холанд, който не демонстрира нищо сериозно за своя нов отбор, а през втората част в игра влезе Дарвин Нунес за „червените“ и на практика неговото докосване с глава спомогна за дузпата на мърсисайдци, както и третият гол.