Ливърпул попиля Челси

Юрген Клоп с победа №200

11:06 - 01 Февруари 2024
1612

Ливърпул победи Челси с 4:1 в среща от 22-ия кръг на английското футболно първенство. Успехът бе под номер 200 във Висшата лига за наставника на „мърсисайдци“ Юрген Клоп.

Така Ливърпул прекъсна серията от седем поредни равенства и общо осем срещи без успех срещу лондончани.

На "Анфийлд" домакините доминираха първата до последната минута и можеха да постигнат доста по-изразителна победа.

Диого Жота откри резултата в 23-ата минута, а Конър Брадли удвои в 39-ата.

След почивката Доминик Собослай направи 3:0 в 65-ата, а Кристофър Нкунку в 71-ата отбеляза почетното попадение за Челси.

Само 8 минути по-късно Луис Диас оформи крайното 4:1.

Дарвин Нунес стана първият играч в историята на Висшата лига, който четири пъти в един мач уцели гредите.

В други срещи Манчестър Сити се наложи с 3:1 над Бърнли, а Тотнъм спечели срещу Брентфорд с 3:2.

Начело в класирането е Ливърпул с 51 точки, следван от Манчестър Сити и Арсенал с по 46, като Сити е с мач по-малко.