Ливърпул с грандиозна издънка вкъщи

Мърсисайдци се отдалечават от титлата след загуба с 0:1 от Бърнли

11:00 - 22 Януари 2021
1932

Ливърпул допусна огромна издънка, след като загуби с 0:1 от Бърнли в мач от 18-ия кръг на Висшата лига. В четвърти пореден мач от първенството футболистите на Юрген Клоп не успяха да вкарат гол.

По този начин мърсисайдци прекъснаха страхотната си серия от 68 поредни мача бе поражение на своя стадион.

Мохамед Салах и Роберто Фирмино останаха на резервната скамейка и се появиха в игра през второто полувреме.

Ливърпул трудно стигаше до опасности пред вратата на съперника, който стоеше много добре в дефанзивен план. Първата опасност пред вратата на Бърнли бе в 44-ата минута, но Дивок Ориги пропусна.

Ник Поуп направи страхотно спасяване в 51-ата минута, когато отрази много опасен удар на Трент Александър-Арнолд.

Поуп отново се намеси в 60-ата минута, когато спаси удар на Мохамед Салах.

Бърнли получи правото да изпълни дузпа в 82-ата минута за нарушение на Алисон.

Наказателният удар бе реализиран от Ашли Барнс в 83-ата минута.

Ливърпул можеше да изравни резултата в 90-ата минута, но ударът на Роберто Фирмино бе блокиран.

След тази загуба Ливърпул остава четвърти с 34 точки, но вече има мач повече от петия Тотнъм, който е с 33 точки. Евертън е шести с 32 точки и два мача по-малко. Манчестър Юнайтед вече е на шест точки пред отбора на Клоп, а Манчестър Сити е втори с 38 точки и мач по-малко от мърсисайдци.