Ливърпул загря за "Уембли" с бой над Лутън

Силно второ полувреме добута мърсисайдци до 4:1

11:10 - 22 Февруари 2024
1764

Ливърпул записа 25-а поредна домакинска победа в Премиър лийг, след като надигра с 4:1 Лутън на "Анфийлд" в двубой от 26-ия кръг, който бе изтеглен напред заради факта, че в края на седмицата мърсисайдци излизат срещу Челси на "Уембли" във финала за "Карабао Къп".

Мърсисайдци бяха притиснати от сериозни кадрови проблеми заради многото контузии и за пореден път през сезона не изиграха пълноценно първо полувреме, като на почивката губеха след гол на Чиедози Огбене още в 12-ата минута.

За кой ли път през кампанията обаче тимът на Юрген Клоп показа съвсем различно лице през втората част, когато смаза своя съперник и отбеляза четири безответни гола чрез Вирджил Ван Дайк (56'), Коди Гакпо (58'), Луис Диас (71') и Харви Елиът (90').

Така Ливърпул, който не успя да спечели гостуването си на Лутън в началото на сезона (1:1), отново увеличи аванса си на върха в Премиър лийг съответно на четири и на пет точки пред Манчестър Сити и Арсенал, които обаче ще бъдат с мач по-малко до уикенда.