Логика във Франкфурт: Левски капитулира накрая (СНИМКИ)

Сините играха мъжки срещу Айнтрахт, но се простиха с европейската си одисея

23:27 - 31 Август 2023
9615

Е, във футбола все още има логика - Айнтрахт не е Шкупи. Левски игра добре, но в крайна сметка загуби визитата си на "червено-черните" във Франкфурт. Сините инкасираха два бързи гола в края на срещата и след 1:1 в първата среща в София, тимът на Николай Костов напусна с вдигната глава турнира Лига на конференциите.

Нулевото равенство се запази до 79-та минута, когато рухна крепостта на Левски, а вратарят Пламен Андреев беше поставен на колене.

Резервата Джесик Нгакам бе точен в 79-ата минута, а Елис Скири удвои в 86-ата минута. Героят на Германия от Световното първенство през 2014 година - Марио Гьотце, асистира за първото попадение, а седем минути по-късно голмайсторът Нгакам реши всичко с важно подаване между отбраната на левскарите, които играха този път в резервните си жълти екипи.

Около 46 000 зрители наблюдаваха реванша на "Дойче банк парк" между двата тима и създадоха уникална атмосфера. Над 2500 българи мощно подкрепяха сините, надявайки се на футболно чудо и да отстранят носителя на Лига Европа за 2022 година.

Снимки: Lap.bg