Лудогорец надви трудно Славия и си върна върха

Шампионите са на първо място в класирането с актив от 32 точки

18:54 - 06 Декември 2020
1708

Лудогорец спечели трудно с 2:0 като гост срещу Славия в двубой от 15-ия кръг в Първа лига.

Още в самото начало на двубоя опасен удар на Радослав Кирилов беше избит в корнер.

След 10 минути игра удар на Кирил Десподов мина над горната греда на вратата, пазена от Светослав Вуцов.

В 24-ата минута българският национал Десподов стреля от фаул и топката срещна горната част на гредата.

Минута преди края на първата част Вуцов спаси удар на мавис Чибота.

Малко след почивката Филип Антовски изби кълбото от голлинията след удар на Чибота.

В 65-ата минута Десподов центрира от фаул и влезлият като резерва Клаудиу Кешеру с глава реализира във вратата на Славия. При попадението останаха съмнения за нарушение в наказателното поле на Оливие Вердон срещу Венцислав Бенгюзов.

Осем минути преди края на редовното време Алекс Сантана шутира от дистанция, топката се отби в Милен Гамаков, заблуди Светослав Вуцов, който допусна грешка и не се намеси добре, позволявайки на топката отново да влезе във вратата.

След тази победа шампионите са на първо място в класирането с актив от 32 точки, докато "белите" са на 14-та позиция с едва девет спечелени точки.