Лудогорец не остави шанс на 10 от Берое, отново е на върха

С по един гол във всяко полувреме разградчани поизмиха срама от отпадането от Сервет

19:35 - 26 Февруари 2024
2138

Лудогорец отново се качи на върха в елита и реагира след отпадането си от европейските клубни турнири. Разградчани победиха Берое с 2:0 в двубоя от 22-ия кръг, игран в Стара Загора.

Сон (24) изведе гостите напред. Вратарят Ачинели (46) получи директен червен картон и остави домакините с човек по-малко цяло второ полувреме. Руан (63) удвои преднината на шампионите и оформи крайния резултат. Главен съдия на срещата беше Георги Гинчев.

"Орлите" си върнаха първото място, след като Черно море постигна успех с 1:0 над ЦСКА - София в дербито от кръга и се изкачи временно на върха.

От друга страна Берое стартира пролетния полусезон с тежка загуба с 0:3 от Славия, като в последните шест срещи има само един успех. Тези резултати оставят "зелените" на десета позиция с 25 пункта.