Лудогорец падна, но още е в играта

Разградчани загубиха 1:2 от Ференцварош в Будапеща на старта в Шампионската лига

У нас
22:56 - 10 Юли 2019
4650

Българският първенец Лудогорец започна лошо пътя си към Шампионската лига. Разградският отбор загуби с 1:2 от Ференцварош в Будапеща, в първи мач от първия квалификационен кръг. Унгарците имаха инициативата през по-голямата част от мача, а в герой за тях се превърна Токмак Нгуен, който се отличи с гол и асистенция. Лудогорец не оправда очакванията след гръмката лятна селекция, но все пак остава в играта, тъй като голът на чужд терен, дело на нападателя Якуб Шверчок, дава шансове за реванша.

Унгарските фенове направиха впечатляваща хореография                          Снимки: fradi.hu

Командата на Стойчо Стоев бе наляла гипса в първите минути и домакините се възползваха. В 6-ата минута след остро центриране отдясно Токмак Нгуен изпревари пазача си Икоко и засече топката в мрежата на Пламен Илиев. До средата на полувремето унгарският шампион имаше пълен контрол върху играта, докато разградчани действаха припряно и не можеха да създадат сносни атаки към противниковата врата.

Едва след 25 минута Лудогорец се стегна и започна да противодейства по-добре на съперника. Така се стигна до 31-ата минута, когато разградчани отнеха топката в половината на домакините. Чибота стреля коварно, вратарят Дибос изби, но Шверчок с точна добавка изравни – 1:1. До края на полувремето играта бе равностойна, а головите положения липсваха. Единствено Чибота се озова на добра позиция, но шутира встрани от вратата.

Футболистите на Ференцварош ликуват след първия гол на Нгуен

След почивката Ференцварош отново пое инициативата в търсене на втори гол. Пламен Илиев се справи с два далечни удара, а опасен шут на Зубков от фаул профуча над вратата. В 62-ата минута разградската защита се пропука след центриране от фаул и топката влезе в мрежата. Нашите обаче отърваха кожата, тъй като голът не бе зачетен заради засада.

Все пак Ференцварош постигна своето и отново поведе в резултата. В 65-ата минута голмайсторът за унгарците Нгуен направи силен пробив отляво и центрира остро по земя, а Зубков простреля Пламен Илиев за 2:1. Българският шампион все пак реагира на попадението. В 71-ата минута Чибита центрира за Шверчок, който от малък ъгъл стреля с глава, но вратарят Дибос изби в корнер. Стойчо Стоев усили атаката с включването на Марселиньо и Жоржиньо, разградчани натиснаха в последните минути, но така и не успяха да вкарат изравнителен гол.