Лудият мач в Разград завърши 2:1 с гол в последните минути

21:45 - 08 Септември 2022
6717

Лудогорец стартира по отличен начин груповата фаза на Лига Европа.

”Орлите” победиха с 2:1 италианския гранд Рома в първия си двубой от Група “С” на надпреварата. Мачът се игра на стадион "Хювефарма Арена" в Разград, като билетите бяха разпродадени за един ден. Българите стигнаха до успеха над тима на знаменития португалски треньор Жозе Мауриньо с голове на двама бразилци.

Каули откри резултата в 72-ата минута, а две минути след като Елдор Шомородов бе изравнил, новото попълнение Нонато донесе победата с гол в 86-ата.

В другия мач в групата "Бетис" без проблеми победи 2:0 финландския ХИК в Хелзинки и оглави класирането в група С. Втори е българския шампион с голова разлика 2:1.

В следващия кръг "Лудогорец" ще гостува на стадион „Бенито Виямарин“ в Севиля" на "Бетис", докато "Рома" ще приеме ХИК.