Лудогорец прегази Берое

Разградчани вкараха пет гола за трети път през сезона

23:30 - 27 Август 2023
2967

Лудогорец за трети път този сезон вкара 5 гола на съперник в efbet Лига. Шампионите победиха с 5:0 Берое, който последва съдбата на Ботев Враца и Етър, които също отнесоха пет попадения от "орлите". С 5:1 Лудогорец победи и Астана в Лига Европа.

Шампионите натиснаха своя съперник още от първата минута и головете не закъсняха. Франко Русо с глава и Бърнадр Текпетей отбелязаха двата гола, с които "орлите" водят след едно полувреме игра.

През втората част Лудогорец също създаде повече положения и в 66-ата минута Якуб Пьотровски отбеляза третия гол в мача. Клод Гонзалвеш открадна топката от Тиаго Сейхас, пусна към Пьотровски и той реализира.

В 76-ата минута "орлите" вкараха и четвърти гол. Текпетей центрира, Кайо Видал обработи бързо топката и с красив удар я прати в далечния на вратаря ъгъл за 4:0.

Петият гол падна в 84-ата минута, когато Спас Делев изпълни перфектно пряк свободен удар и не остави шансове на Ачинели.