Лудогорец с нова еврокрачка днес
Бетис идва в Разград

Лудогорец посреща Бетис в мач от втория кръг на основната фаза в Лига Европа. Двубоят започва в 19.45 часа на „Хювефарма Арена“ в Разград.
След равенството в първия кръг сега испанците ще търсят задължителна победа.
Тимът стигна до финала в Лига на конференциите срещу Челси (1:4) миналия сезон и е страшилище на международна сцена. Андалусийци започнаха кампанията в Лига Европа с 2:2 като домакини на Нотингам. След това се поздравиха с успех срещу Осасуна (2:0) за шампионата и настроението при тях е отлично. Мануел Пелегрини наскоро отбеляза юбилеен мач, с който се превърна в треньора с най-много срещи начело на тим от Севиля.
Под негово ръководство Бетис е със само едно поражение в последните си осем европейски двубоя (три победи и четири равенства). Любопитна статистика сочи, че пет от последните шест двубоя на Бетис приключиха с голове и от двата отбора. Пелегрини няма да може да разчита на Марк Бартра, Иско, Диего Йоренте, Пабло Гарсия и Нелсън Деоса.
Шампионът на България започна ударно новия сезон в турнира – 2:1 като гост на шведския Малмьо. С тази първа победа в основна фаза след повече от две години „орлите“ завишиха очакванията към себе си, но сега съперникът е много по-класен. Все пак те нямат загуба вече шест мача във всички турнири, от които два завършиха наравно – с Левски (0:0) и Локомотив Пловдив (1:1).
Успехът над Монтана с 3:0 през уикенда бе гарниран и с добра игра, което ще подейства ободряващо за самочувствието на играчите. Серията без поражение във всички турнири вече наброява девет срещи – седем успеха и две ремита. Лудогорец по традиция се представя силно като домакин в Европа. Разградчани са инкасирали само два гола в последните си четири мача на „Хювефарма Арена“ от европейските клубни турнири.
Отборът ще е без трайно контузените Квадво Дуа, Агибу Камара и Георги Терзиев.