Лудогорец с шампионско 3:1 срещу ЦСКА

Двата отбора завършиха с намалени състави

21:32 - 11 Май 2024
3273

Лудогорец е шампион на България за 13-ти пореден път след победа с 3:1 срещу ЦСКА на “Хювефарма Арена”.

“Орлите” откриха резултата още във 2-ата минута с попадение на Квадво Дуа, но в края на първата част Фернандо Каранга изравни след неразчетено излизане на Серджио Падт.

Антон Недялков върна аванса на разградчани със страхотен удар с по-слабия си десен крак, а Дуа оформи крайния резултат с втория си гол в мача. Той бе точен от дузпа, след която се стигна до грозни сцени заради начина, по който швейцарският нападател отпразнува радостта си. Директни червени картони получиха Бърнард Текпетей и Фернандо Каранга.

С успеха Лудогорец събра 79 точки и е недостижим на върха три кръга преди края на шампионата. ЦСКА е втори с 66 точки, с една повече от третия Черно море, който ще гостува на Левски в понеделник.

За “орлите” предстои финала за Купата на България срещу Ботев Пловдив на 15-ти май, докато “червените” ще приемат Крумовград.