Лудогорец счупи бодлите на Розите

Шампионът се класира за следващия етап за Купата след 2:0 срещу десет в Казанлък

Топ
15:32 - 18 Ноември 2022
2037

Лудогорец се класира за 1/8-финалите на Купата на България, след като победи с 2:0 Розова долина в Казанлък. Двубоят на стадион “Севтополис” бе празник за феновете на домакините, като техните любимци успяха да удържат натиска на “орлите” един час, но резервата Димитър Илиев откри резултата.

В даденото от съдията продължение пък друга резерва - Рик Джонатан подпечата продължаването напред към следващата фаза за шампионите.

Само за 40 минути игра двата отбора направиха три принудителни смени. Първо бе заменен Стоян Иванов отсъстава на гостите. След това травма получи и Мануел Шоу. В 40-ата минута Венцислав Иванов направи грубо нарушение срещу Иван Йорданов. Младият национал на България бе контузен, а Красен Георгиев получи втори жълт и съответно червен картон.

За да стигне дотук за Купата, Розова долина се справи с втородивизионния Янтра (Габрово) с 3:0. Лудогорец пък започна участието си от тази фаза.