Лудогорец си поигра с Локо Сф и си тръгна с трите точки от столицата

17:05 - 05 Декември 2021
1753

Лудогорец спечели с 4:2 гостуването си на Локомотив София от 16-ия кръг на efbet Лига. Разградчани показаха две лица – много силна игра в атака, но сериозни колебания в защита в отделни отрязъци от двубоя.

Именно заради несигурните действия в отбранителен план столичните „железничари“ успяха да вкарат два гола и поддържаха до някаква степен интригата в срещата.

За разградчани победата е под №9 в последните десет шампионатни мача. Отборът, воден от Станислав Генчев, увеличи на 10 точки преднината си пред втория ЦСКА. Армейците, които в момента гостуват на Пирин Благоевград, са с мач по-малко.

Още преди почивката "орлите" поведоха комфортно. В 5-ата минута Пиерос Сотириу вкара за 1:0, а в 38-ата минута кипърецът удвои преднината на своя тим.

В края на първата част Жордан Икоко направи резултата класически. В началото на второто полувреме двата тима си размениха два бързи гола. Първо Октавио вкара в мрежата на гостите, но Лудогорец веднага отвърна чрез Кирил Десподов. В 64-тата минута Пламен Крачунов отново намали изоставането на "железничари" до само два гола. До края резултатът се запази непроменен и Лудогорец прибави три точки към актива си.