Лудогорец стартира с трудна победа в Шампионската лига

Разградчани удариха и две греди срещу Шахтьор Солигорск

21:59 - 07 Юли 2021
2936

Лудогорец победи беларуския шампион Шахтьор Солигорск с 1:0 в първи мач между двата тима от квалификациите за Шампионска лига. Реваншът е след седмица на неутрален терен в Белград.

Гола вкара Каули Оливейра във втората минута на добавеното време. На два пъти преди това гредите спряха "орлите" след удари на Кирил Десподов и Оливие Вердон. В 80-ата минута пък гол на Пиерос Сотириу бе отменен заради засада.

Преди срещата Козмин Моци, Светослав Дяков и Владислав Стоянов бяха официално изпратени от клуба. Моци и Стоянов остават на работа в клуба, докато Дяков премина в Пирин.

Това бе юбилейно 10-то участие на Лудогорец в евротурнирите. Разградчани досега на два пъти успяваха да изминат целия път и да се класират за групите на Шампионската лига. Това се случи през 2014 и през 2016 година. В два случая обаче “Орлите” приключваха участието си още след първите си сблъсъци - през 2012 и през 2015 година.