Лудогорец удари шампиона на Финландия, гарантира си мачове в Европа и напролет ​​​​​

Разградчани дръпнаха на Рома след 2:0 срещу ХИК в Разград

23:56 - 13 Октомври 2022
4316
Лудогорец удари шампиона на Финландия, гарантира си мачове в Европа и напролет​​​​​

Лудогорец победи с 2:0 финландския шампион ХИК и записа втора победа в своята група от Лига Европа.

По този начин отборът от Разград събра актив от седем точки, с които държи второто място - с три пункта повече от Рома на Жозе Моуриньо.

Дани Групер откри резултата в 39-ата минута с удар от малък ъгъл. В средата на втората част бразилското крило Рик Джонатан, който асистира за първия гол, покачи на 2:0 за "орлите".

С получения резултат Лудогорец си гарантира европейски мачове напролет - минимум в плейофите след груповата фаза на Лигата на конференциите, тъй като разградчани станаха недостижими за ХИК, който изпадна от сметките.

Ако пък финишират първи или втори в групата, "зелените" ще продължат в елиминациите в Лига Европа. Следващият мач на тима е срещу Бетис на "Хювефарма Арена" след две седмици.