Луис Суарес дари нови три точки на лидера Атлетико Мадрид

Валенсия се спаси с автогол срещу слабак

11:08 - 22 Януари 2021
1095

Луис Суарес вкара нови два гола за трудния успех на Атлетико Мадрид с 2:1 при гостуването на Ейбар в мач от 19-ия кръг на Ла Лига. По този начин „дюшекчиите“ дръпнаха още повече в класирането на испанския шампионат.

Съдията Марио Мелеро Лопес свири дузпа за Ейбар в 11-ата минута за нарушение на Симе Вършалко в наказателното поле на Атлетико Мадрид.

Наказателният удар бе реализиран хладнокръвно от вратаря на Ейбар Марко Дмитрович в 12-ата минута и домакините поведоха с 1:0.

Анхел Кореа отправи опасен удар в 27-ата минута, но топката премина над напречната греда и излезе в аут.

Луис Суарес се възползва от много груба грешка в защитата на Ейбар и изравни резултата в 40-ата минута.

Гарсия Кике стреля с глава в 43-ата минута, но топката премина над напречната греда на вратата на Ян Облак.

Анаитс Арбия стреля от пряк свободен удар в 63-ата минута, но в аут.

След центриране в наказателното поле на Атлетико Мадрид в 69-ата минута Педро Бигас стреля с глава, но в аут.

Марко Дмитрович направи страхотно спасяване в 86-ата минута, когато отрази опасен удар от границата на наказателното поле на Ейбар на Жоао Феликс.

Арбия извърши нарушение в наказателното поле на Ейбар в 87-ата минута и съдията Мелеро Лопес свири дузпа за Атлетико Мадрид.

Победата за „дюшекчиите“ бе донесена от Луис Суарес, който бе точен от бялата точка за 2:1.

Атлетико Мадрид е лидер с 44 точки и мач по-малко от Реал Мадрид, който е втори с 37 точки и Барселона, който е трети с 34 точки. Ейбар е петнадесети с 19 точки.

Валенсия стигна само до равенство 1:1 при домакинството на Осасуна в мач от 19-ия кръг на Ла Лига.

Урош Рашич изпусна добра възможност за Валенсия в 12-ата минута, но ударът му бе блокиран.

Осасуна поведе в резултата с 1:0 в 42-ата минута. Начо Видал бе изведен сам срещу Жауме Доменех, но вратарят на Валенсия успя да отрази удара му. След това при добавката Джонатан Кайери не пропусна да се разпише.

Жауме Доменех направи решаващо спасяване в 61-ата минута, когато отрази опасен удар с глава на Начо Видал.

Серхио Ерера се наложи да се намесва в 66-ата минута, когато спаси удара на Максимилиано Гомес.

Валенсия изравни резултата в 69-ата минута. Унай Гомес се опита да блокира един удар, но вместо това си вкара автогол.

Осасуна пропусна да стигне до победа в 85-ата минута, когато Жауме Доменех се отличи с впечатляващо спасяване след удара на Джонатан Кайери.

След това равенство Валенсия е петнадесети с 20 точки, а Осасуна е предпоследен с 16 точки.