Лука Дончич и Кайри Ървинг не подчиниха Горските вълци

Далас Маверикс загуби само с три точки разлика битката си с Минесота

09:12 - 14 Февруари 2023
1523

Далас Маверикс отстъпи на Минесота Тимбъруулвс със 121:124 в мач от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация. Звездите на тексасци Кайри Ървинг и Лука Дончич отбелязаха общо 69 точки, но това не помогна на Далас да усмири „вълците“.

Двубоят започна с добра серия и Минесота Тимбъруулвс, който дръпна с 11:5 в първите минути на двубоя. „Вълците“ успяха да увеличат преднината си до 10 точки след края на първите 12 минути баскетбол при 33:23. Втората четвърт обаче стартира със силна серия от 15:7 за Далас, който скъси преднината до две точки при 37:41, но преди полувремето отново отстъпваше с 54:65.

Третата част премина изцяло под натиска на Минесота, който си осигури 26-точков аванс в средата на периода, а преди началото на последните 12 минути, вече водеше със 100:82. Далас отново съумя да стопи пасива си, печелейки последния период с 39:24, но не успя да достигне до крайни успех.

Най-резултатен за Минесота бе Антъни Едуардс, който реализира 32 точки, а центърът Руди Гобер завърши с дабъл-дабъл от 21 пункта и 14 борби.

За Далас Лука Дончич също направи дабъл-дъбъл от 33 точки и 12 борби, към които прибави 6 асистенции. Кайри Ървинг реализира 36 точки и 6 асистенции, а Крисчън Ууд добави 24 пункта.

Далас се намира на 5-о място в Западната конференция с баланс от 31 победи и 28 поражения, докато Минесота е на 8-а позиция с 31 успеха и 29 загуби, с което битката в тази конференция продължава да се завързва, тъй като разликата между четвърто и единадесето място е твърде малка.