Лукаку донесе победата на Белгия

Червените дяволи прекършиха Хърватия

11:27 - 07 Юни 2021
1480

Звездата на Белгия и Интер Ромелу Лукаку донесе победата на родината си над Хърватия. Контролата между двата тима завърши при резултат 1:0 за "червените дяволи".

Белгия можеше да поведе в 31-ата минута на двубоя, след като Лукаку се озова на добра позиция и стреля от границата на наказателното поле, но топката срещна напречната греда. Тя обаче попадна на крака на Яник Караско, но и неговият изстрел срещна гредата.

В 38-ата минута белгийците най-накрая стигнаха до гол. Ромелу Лукаку се възползва от една отскочила топка в наказателното поле и с удар от близко разстояние не остави шансове на вратаря на Хърватия.

В началото на второто полувреме Белгия имаше възможност да вкара втори гол. Яник Караско се възползва от центриране в наказателното поле и стреля, но топката мина над напречната греда. Минута преди края на радеовното време Лукаку стреля много опасно с глава, но Доминик Ливакович спаси тима си от попадение.