Лукаку нокаутира Русия, Червените дяволи бяха прекалено добри

Белгия стартира на Евро 2020 с класика в Питер

23:51 - 12 Юни 2021
4898

Ромелу Лукаку отбеляза два гола, а Белгия спечели с 3:0 срещу Русия в първия си мач от група В на Евро 2020.

Срещата се игра в Санкт Петербург, но и това не помогна на руснаците, които бяха тотално надиграни от един от фаворитите за титлата. Лукаку откри резултата в 10-ата минута, а в 34-ата влезлият като резерва Тома Мюние удвои аванса на белгийците.

Малко преди края нападателят на Интер се разписа за крайното 3:0.

След като се оттеглиха на почивката с комфортен аванс от 2:0, през втората част „червените дяволи“ намалиха оборотите, но въпреки това не допуснаха положения през своята врата и на свой ред реализираха трето попадение в края отново чрез Лукаку.

Двубоят бе белязан от 3 принудителни смени през първото полувреме, които до голяма степен вероятно бяха продиктувани от страх заради инцидента, който се случи с Кристиан Ериксен по-рано през деня в скандинавския сблъсък Дания – Финландия, където полузащитникът на „червения динамит“ колабира.