Макаби (Хайфа) шампион на Израел за 15-и път

Първенците разбиха тима на Пламен Гълъбов с 5:1

12:28 - 16 Май 2023
1122

Макаби (Хайфа) стана шампион на Израел за 15-и път в своята история, след като победи с 5:1 Макаби (Нетания) като гост в 9-ия кръг на плейофите за титлата. По същото време преследвачите от Апоел (Беер Шева) загубиха с 0:2 при визитата си на Макаби (Тел Авив) и разликата на върха стана непреодолима.

Кръг преди зелените от Хайфа имат 78 точки, а Апоел (Беер Шева) е 2-и със 71. Макаби (Тел Авив) може да го измести от 2-ото място, тъй като събра 70.

Макаби (Хайфа) бяха шампиони и през миналата година, а до полувремето в Нетания резултатът беше 1:1. До 60-ата минута обаче гостите увеличиха резултата на 3:1, а в последните 6 минути добавиха нови две попадения за крайното 5:1.

По два пъти се разписаха Дия Сабия и Тжарон Чери. Българският защитник на Макаби (Нетания) Пламен Гълъбов се появи на терена в 69-ата минута на мястото на младия талант Денис Куликов.

Макаби (Хайфа) обаче бързо трябва да намери нов треньор за квалификациите за Шампионската лига през лятото, тъй като наставникът Барак Бахар обяви, че напуска след три сезона в клуба.

От елитната Лигат Ал изпадна вече Секция Нес Циона, където играе под наем българския национал Йоан Стоянов. Вторият изпадащ ще стане ясен измежду един от Ирони (Кириат Шмота), Апоел (Хадера) и Макаби (Бней Рейна), където рита бившия халф на Ботев (Пловдив), Черноморец и Лудогорец Абел Анисе.