Малко не достигна на България, за да бие Украйна

21:25 - 11 Ноември 2021
3474

България стигна до престижно равенство 1:1 в контролата си срещу Украйна в контролна среща. Двубоят се игра на стадион "Черноморец" в Одеса, както за родните национали точен бе Радослав Кирилов, а за домакините, които стигнаха до 1/4-финалите на Европейското първенство, се разписа Тарас Степаненко.

Украйна бе доста по-добрият тим на терена и контролираше събитията, като създаде множество голови положения. С отлични намеси обаче се отличиха двамата вратари на България - Николай Михайлов и Светослав Вуцов, които си поделиха по едно полувреме.

България поведе в 35-ата минута с гол на Радослав Кирилов. В началото на втората част домакините удариха греда след удар на Зинченко. В 79-ата минута украинците все пак изравниха след гол на Тарас Степаненко, който се разписа с удар от границата на наказателното поле.

Двубоят също така бе белязан от две контузии в националния тим на България. Още в 12-ата минута Едисон Йорданов бе заменен принудително, а в средата на втората част и Кирил Десподов бе заменен заради съмнения за травма.

Съставът на България: 13. Николай Михайлов (46 - 1. Светослав Вуцов), 12. Едисон Йорданов (14 - 22. Иван Туриов), 3. Андреа Христов, 5. Кристиан Димитров, 19. Димитър Велковски, 16. Радослав Цонев (60 - 18. Ивайло Чочев), 14. Борислав Цонев (68 - 7. Георги Костадинов), 8. Тодор Неделев, 10. Радослав Кирилов, 11. Кирил Десподов (68 - 6. Доминик Янков), 9. Атанас Илиев (46 - 17. Георги Минчев)

Резерви: 1. Светослав Вуцов, 23. Иван Караджов, 2. Иван Турицов, 4. Алекс Петков, 6. Доминик Янков, 7. Георги Костадинов, 15. Станислав Иванов, 17. Георги Минчев, 18. Ивайло Чочев, 20. Димитър Илиев, 21. Момчил Цветанов, 22. Илиан Илиев - мл.

Селекционер: Ясен Петров