Малко не достигна на Гери Топалова

Втората ни ракета не успя да се класира за основната схема на Уимбълдън

17:30 - 27 Юни 2024
1898

Втората ракета на България в женския тенис Гергана Топалова отпадна във финалния трети кръг на квалификациите за Уимбълдън.

Дебютантката в турнирите от Големия шлем отстъпи на 30-ата поставена в схемата на пресявките Пана Удварди от Унгария с 1:6, 3:6 след 73 минути игра в Роухемптън.

Топалова беше пробита в откриващия гейм на срещата. Тя върна тутакси брейка, но след това загуби пет поредни игри, а с това и сета за 29 минути игра.

В началото на втория сет 24-годишната пловдивчанка успя да спре негативната си серия на шест загубени гейма, като взе подаването си за 1:1. След това всяка от тенисистките вземаше убедително подаването си. Удварди съумя да пробие за 5:3 и след това сервираше за място в основната схема на Уимбълдън. Тя стигна до мачбол и го реализира.

Топалова си тръгва от Лондон с две победи, 30 точки за световната ранглиста, където е номер 229 сега, както и 40 хиляди британски лири от наградния фонд.