Ман. Сити излезе начело в Англия
Илкай Гюндоган се отчете с два гола за разгром над У. Б. А.

Манчестър Сити записа разгромна победа с 5:0 над Уест Бромич в гостуването си на "Дъ Хоторнс" от 20-ия кръг в Премиър лийг и с 11-ия си пореден успех във всички турнири се изкачи на върха в класирането в Премиър лийг. Днес Манчестър Юнайтед може да си върне първото място при успех над Шефилд Юнайтед.
В 6-ата минута резултатът бе открит. Жоао Кансело с дълъг пас намери Гюндоган на границата на пеналта и германецът с прецизен изстрел порази вратата за 0:1.
В 20-ата минута резултатът бе удвоен. Бернардо Силва получи по дясното крило и върна към Кансело на границата на пеналта, а защитникът с техничен удар прати топката във вратата. Първоначално бе вдигната засада и голът не бе зачетен. След това обаче положението бе разгледано с ВАР и се видя, че засада на Силва няма, а попадението бе признато.
Домакините стигнаха до добра възможност в 28-ата минута, когато Калъм Робинсън получи на границата на пеналта и стреля опасно, но покрай вратата.
Две минути след това обаче резултатът стана класически в полза на гостите. Играчите на Уест Бромич се засуетиха с изчистването на топката и позволиха на Гюндоган да отнеме в наказателното поле и с шут по земя да вкара за 0:3.
В добавеното време на първата част и Рияд Марез се разписа за гостите. Той получи в наказателното поле, освободи си пространство и стреля във вратата за 0:4.
Манчестър Сити продължи да се забавлява и през второто полувреме. В 57-ата минута Рахим Стърлинг реализира петия гол за "гражданите". Марез получи пас в наказателното поле и пусна успоредно на голлинията за Стърлинг, който отблизо засече във вратата за 0:5.