Ман. Сити пак напляска Реал М., Ювентус си замина безславно

23:58 - 07 Август 2020
4158

Манчестър Сити отстрани Реал Мадрид след победа с 2:1 и във втората среща от 1/8-финалите в Шампионската лига. Така момчетата на Джосеп Гуардиола продължават напред  общ резултат 4:2.

Рафаел Варан беше големият грешник за “лос бланкос” на “Етихад”. Френският бранител имаше кошмарна вечер, като подари и двата гола на английския тим - дело на Рахим Стърлинг (9) и Габриел Жезус (68). Първо Варан, допусна топката да му бъде отнета в наказателното поле, а при второто попадение върна неточно към вратаря. За испанците се разписа Карим Бензема в 28-ата минута. На 1/4-финалите Сити ще срещне Лион, който се справи с Ювентус.

"Старата госпожа" спечели с 2:1 в реванша с французите, но това се оказа недостатъчно. Гола за Лион вкара Мемфис Депай в 12-ата минута от дузпа, но в края на полувремето Кристиано Роналдо изравни също от бялата точка, а в 60-ата минута португалецът изведе домакините напред.

Първият мач се изигра преди 5 месеца и 12 дни, а Лион се наложи с 1:0 след гол на Люка Тусар.