Ман. Сити се изгаври с Юнайтед в дербито

Футбол
20:17 - 29 Октомври 2023
4653

Ман. Сити разгроми градския си съперник Манчестър Юнайтед, постигайки убедителна победа с 3:0 в гостуването на "Олд трафорд".

На своя стадион "Юнайтед" беше ограничен до само три точни шута, като благодарение намесите на вратаря си Андре Онана, спаси и по-голяма загуба.

Ерлинг Холанд вкара два гола за "Сити", като беше точен от дузпа в 26-ата минута и с глава в 49-ата. Десет минути преди края норвежецът асистира за третия гол, дело на Фил Фоудън.

С победата Сити събира 24 точки и се изравнява с Арсенал на второто място в класирането. Лидер е Тотнъм с 26 точки.

В мач, игран по-рано през деня Ливърпул също спечели с 3:0 срещу Нотингам. Головете за червените вкараха Диого Жота в 31-ата, Дарвин Нунес в 35-ата и Мохамед Салах в 77-ата минута.