Ман Сити започна защитата на титлата 3:1

РБ Лайцпиг записа същия резултат срещу Йънг Бойс

11:09 - 20 Септември 2023
2020

Манчестър Сити започна защитата на титлата си в Шампионската лига с рутинна победа с 3:1 над гостуващия Цървена звезда (Белград).

Цървена звезда поведе с гол на Осман Букари в края на първото полувреме, но Хулиан Алварес изравни веднага след подновяването на играта. В 60-ата минута аржентинецът направи 2:0 от пряк свободен удар и грешка на вратаря Омри Глейзър, а Родри оформи крайния резултат в 72-ата минута.

Манчестър Сити доминираше от самото начало срещу шампиона в турнира от 1991 година Цървена звезда и отправи общо 22 удара към вратата им през първото полувреме, но Глейзър направи няколко страхотни спасявания, а Ерлинг Холанд уцели гредата.

"Играхме наистина добре, но не успяхме да вкараме голове през първото полувреме. Бяхме постоянни и в крайна сметка спечелихме мача", каза мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола.

РБ Лайпциг спечели другия мач от група G със същия резултат 3:1 срещу швейцарския Йънг Бойс в Берн.