Манол Пейков и "Възраждане" пак спретнаха сеир в парламента

"Прасетата на Оруел" и "фашистки шайки" нажежиха пленарната зала, стигна се до физически сблъсъци

Новини
10:11 - 05 Февруари 2025
2938
Манол Пейков и "Възраждане" пак спретнаха сеир в парламента

Отново пленарната зала в Партийния дом стана арена на сблъсъци и отново участниците бяха от "Възраждане" и ПП-ДБ.

Всичко започна с декларация на ПП-ДБ, в която Стела Николова сравни депутатите от "Възраждане" с прасетата на Оруел. Повод за декларацията й от трибуната на НС стана нахлуването на хората на Костадин Костадинов в кабинета на кмета на Варна. По думите й те действали като мутри от 90-те. Николова припомни и други акции на "Възраждане" - в областна управа София, изливането на боя върху сградата на ЕК, спирането на филм в кино "Одеон". По думите й депутатите от "Възраждане" с гордост развявали депутатските си карти, защитавайки се с имунитета си.

"Народното събрание" не е фермата на животните, България не е Москва, посочи народният представител. Николова настоя парламентарната комисия по парламентарна етика да санкционира "Възраждане".

Депутатите на Костадинов бурно реагираха на изявлението на Николова. Председателят на парламента Наталия

Киселова санкционира Костадин Костадинов със забележка за непристойно обръщение

към Стела Николова. Той очаквано възропта, но излезе на трибуната да се похвали, че в петък партията му организира конференция за еврото с онлайн участието на Стив Ханке. Костадинов обясни, че "Възраждане" защитили българските граждани от фашистката шайка на ПП-ДБ във Варна, тъй като активисти на партията му били глобени, че раздават вестници, а санкцията била нарушение на политическите права на гражданите. По думите на Костадинов

кметът на Варна се скрил от тях в тоалетната.

Страстите между "Възраждане" и ПП-ДБ се разгорещиха и се стигна до физически сблъсъци между двете формации. Квесторите се намесиха, а председателят на парламента Наталия Киселова даде 15 минути почивка. Основните герои на сблъсъците отново бяха Славчо Крумов от "Възраждане" и Манол Пейков от ПП-ДБ.

СНИМКИ: Агнес Методиева