Манс Сити крачи в шампионско темпо

Гражданите попиляха Брайтън

11:00 - 26 Април 2024
1255

Футболистите на Манчестър Сити постигнаха категорична победа с 4:0 при гостуването си на Брайтън в отложена среща от 29-ия кръг на английската Висша лига.

Тимът от Манчестър доминираше през цялото време на футболния терен и на практика си осигури успеха още до 34-ата минута, когато водеше с 3:0.

Голямата звезда на гостите Кевин Де Бройне вкара много красиво попадение в 17-ата минута с глава, с което Манчестър Сити поведе в резултата. Малко след това Фил Фоудън отбеляза два гола, които решиха крайния изход от двубоя.

Първият - след шут от пряк свободен удар и рикошет, а втория - при грешка в отбраната на Брайтън. След почивката Хулиан Алварес оформи крайния резултат.

Успехът на Манчестър Сити го изкачи до втората позиция в класирането, само на точка от лидера Арсенал, но футболистите на Хосеп Гуардиола имат един мач по-малко от прекия си съперник.

Ако спечелят оставащите си пет мача, "гражданите" отново ще се поздравят с шампионската титла на страната.