Атласките лъвове изненадващо оглавиха групата

КАТАР 2022
17:44 - 27 Ноември 2022
2362

Мароко изненадващо, но напълно заслужено победи с 2:0 считания за фаворит отбор на Белгия, който за втори пореден мач в Катар разочарова с изявите си по терените на емирството.

Мароко записа втора поредна суха мрежа в турнира, след като в дебютната си среща направи равенство – 0:0, с Хърватия. По-късно в неделя „ватрените“ ще спорят с Канада в другия мач от групата. В идния рунд Белгия ще срещне Хърватия, а Мароко ще играе с Канада.

Няколко минути, след като влезе в игра Абделхамид Сабири откри резултата на "Ал Тумама" четвърт час преди края. Топката беше изстреляна от малък ъгъл към вратата на Куртоа от Сабири, а вратарят на Реал Мадрид не се ориентира правилно и не успя да се намеси - 1:0.

Десетина минути преди края Роберто Мартинес форсира връщането на Ромелу Лукаку в игра и той замени Мюние. Белгийците наложиха натиск, но в добавеното време мароканският тим удари за втори път след отлична комбинация между Зиеш и резервата Абуклал - 0:2.