Горещите сразиха Бостън Селтикс в мач №7

Топ
11:05 - 30 Май 2023
1709

Маями победи Бостън със 103:87 в мач номер 7 от финалите в Източната конференция на NBA. По този начин „горещите“ най-после си осигуриха място на финала. Те имаха наглед лесна задача, след като поведоха в серията с 3:0 победи. Бостън обаче не се предаде и взе следващите три мача, за да се стигне до седми двубой.

Джими Бътлър бе най-резултатен, като отбеляза 28 точки в мача. За Бостън Джелейн Браун наниза 19 точки.

Маями дръпна в мача още в първата четвърт, когато натрупа преднина от 7 точки. До полувремето тя се увеличи на 11. Чак в третата четвърт на мача Бостън даде отпор и успя да намали изоставането с 1 точка. В последната част обаче Маями продължи да играе добре и увеличи преднината си с още 9 точки.

Във финала Маями ще се изправи срещу шампиона на Запад Денвър, който рано-рано си осигури участие във финала, като надигра ЛА Лейкърс с 4:0 победи.