20:54 - 14 Май 2024
3404

Джанлоренцо Бленджини не дебютира по най-добрия начин като селекционер на мъжкия национален отбор на България по волейбол.

наставникът и лъвовете отстъпиха в приятелската среща с тима на Естония, която се игра в столичната зала “Христо Ботев”.

Контролата е част от подготовката за Лигата на нациите, в която нашите стартират следващата седмица в Анталия.

Джанлоренцо Бленджини заложи на стартов състав: Симеон Николов, Димитър Димитров, Денис Карягин, Георги Татаров, Алекс Грозданов, Илия Петков и Мартин Божилов-либеро.

Наставникът на Естония Алар Рикберг пък пусна титуляр разпределителят на Черно море Маркус Кеел и всички останали звезди в своя състав Рене Тепан, Мярт Таммеару, Роберт Тяхт, Хенри Треиал, Андре Аганиц и либерото Силвер Маар-либеро.

Двубоят започна напълно равностойно. Равенството се запази до 4:4. Волейболистите на Естония поведоха с 10:9. Симеон Николов пусна топката в полето на гостете за 12:12. Единична блокада на Андри Аганиц и Естония поведе с 14:12. Джанлоренцо Бленджини взе прекъсване за България. Грешка на Алекс Грозданов при блокада даде аванс от 4 точки на естонците 12:16. Димитър Димитров атакува по блокадата за 13:16.
Димитър Димитров игра технично при мрежата за 14:16. Технична атака на Георги Татаров от зона 4 по диагонала и равенство при 17:17. Националите успяха да поведат с 19:18.

Контраатака на Илия Петков и 20:18. Алар Рикберг взе прекъсване за Естония. Георги Татаров игра технично с блокадата на гостите за 21:18. Мощна атака на Димитър Димитров по диагонала от зона 2 изведе националите до геймбол - 24:20. България спечели първата част с 25:22.

Гостите от Естония поведоха в началото на втората част с 4:2. Ренее Тепан атакува в аут - 5:6. контра атака на Андри Аганиц и Естония поведе с 13:10. Джанлоренцо Бленджини взе прекъсване за България. Пайп на Мярт Таммеару направи разликата 4 точки при 10:14. Симеон Николов би сервис в аут - 14:18. Гостите от Естония поведоха убедително с 21:14. Самуил Вълчинов и Аспарух Аспарухов се появиха в игра. Прибалтийците стигнаха до геймбол при 24:18. Аспарух Аспарухов отигра в атака за 19:24. Роберт Тяхт атакува по блокадата и донесе успеха на Естония във втората част с 25:19.

Страхотна блокада на Алекс Грозданов даде преднина на България в началото на третата част. Мощна атака в центъра на Алекс Грозданов и 2:1. страхотна контраатака на Аспарух Аспарухов - 4:2. Ас на Димитър Димитров - 5:2. страхотна защита на Дамян Колев и атака на Аспарух Аспарухов - 6:2. Алар Рикберг взе прекъсване за Естония. Отлична комбинация Симеон Николов - Димитър Димитров - 13:10.

Нова великолепна атака на Димитър Димитров от зона 2 по диагонала и 15:12. Денис Карягин атакува по блокадата от зона 4 за 16:12. Алекс Грозданов атакува безкомпромисно в центъра - 17:14. Българските волейболисти поведоха с 19:16. Страхотна блокада на Илия Петков направи резултата 21:16. Алар Рикберг взе второто си прекъсване в гейма. Единична блокада на Симеон Николов срещу атака на Мярт Таммеару донесе успех на България в третата част с 25:18.

Българските волейболисти поведоха с 3:2 в началото на четвъртата част. Георги Татаров атакува отлично за 4:4. Мярт Таммеару атакува успешно и Естония поведе с 6:4. Страхотно пускане на Симеон Николов - 10:10. Естонците успяха да поведат със 17:15. Димитър Димитров атакува аут по правата от зона 2 - 16:19. Джанлоренцо Бленджини взе прекъсване за България. Илия Петков атакува в центъра за 17:19. Симеон Николов пусна технично в полето на Естония за 19:21. Андри Аганиц атакува в центъра и 22:19 за Естония.

Блокада на Димитър Димитров - 20:22. Димитър Димитров атакува мощно за 24:24. Денис Карягин отигра в атака за 25:25. Блокада на Симеон Николов и Алекс Грозданов и мачбол за националите при 27:26. Блокада на Мярт Таммеару спря атака на Димитър Димитров - 27:27. Нова мощна атака на Димитър Димитров и 28:27. Тройна блокада спря атака на Аспарух Аспарухов и Естония спечели четвъртата част с 30:28.

Волейболистите на Естония поведоха с 5:2 и 6:3 в началото на тайбрека. Денис Карягин атакува технично с 2 ръце за 5:6. Контраатака на Симон Николов направи резултата 6:7 и вдигна публиката на крака. Атака в аут на естонците, след като преди това Симеон Николов би бомбен сервис, изравни резултата при 8:8. Алар Рикбарг взе прекъсване за Естония.

Димитър Димитров атакува технично по блокадата за 9:10. Националите изравниха при 11:11, след като Владимир Гърков би тежък сервис. Естония стигна до мачбол при 14:13. Роберт Тяхт атакува успешно и Естония спечели тайбрека с 15:13 и мача с 3:2 гейма.