Мбапе съсече Юве

11:24 - 07 Септември 2022
1670

Пари Сен Жермен започна участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига с победа с 2:1 срещу големия си конкурент в група "Н" Ювентус.

Парижани изиграха много силно първо полувреме, в което си осигуриха солидна преднина след два красиви гола на Килиан Мбапе в 6-ата и 22-рата минута.

През втората част Юве се окопити и успя да върне едно попадение чрез Уестън Маккени, но силите на торинци не стигнаха за нещо повече.

Така френският шампион си осигури първи три точки в турнира, записвайки първа победа над Ювентус в историята си, в първата среща между двата тима в Шампионската лига.

В крайна сметка ПСЖ започна чудесно участието си в Шампионската лига с първи три точки в актива си. За "старата госпожа" пък предстои тепърва да търси първия си успех, за да се върне в битката за излизане от групата.