Мбапе срещу Лил: Напълно обезличен!

Нападателят не успя да отправи нито един удар срещу "песовете"

12:24 - 03 Октомври 2024
1552

Лил изненада първенеца Реал Мадрид и го победи с 1:0 в двубой от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига.

Карло Анчелоти направи някои рокади в състава си за този мач, като остави Килиан Мбапе резерва, тъй като той лекуваше контузия доскоро и не се рискува с пускането му като титуляр.

През второто полувреме, при резултат 1:0 за „песовете“, Мбапе се появи на терена, но за тези над 30 минути, в които игра, той дори не успя да отправи удар, без значение точен или не, към вратата на Лил.

Това се случва за първи път, откакто Мбапе подписа с Реал Мадрид. Оттогава са минали 9 мача (без този с Лил), в които той неизменно стреляше към противниковите врати, като отбеляза 7 гола до момента.

Срещу Лил нещата за Мбапе не се получиха, което не е чак толкова нелогично, тъй като „песовете“ познават играта на френската звезда от времето му в ПСЖ и преди това в Монако, като Лил е единственият отбор, който успя да вземе титлата от ръцете на парижани през времето, в което Мбапе игра на „Парк де Пренс“ – между 2017 и 2024 г.