Мбапе вкара, Реал е супер... Супер шампион!

Кралския клуб съсече Аталанта

00:21 - 15 Август 2024
885

Реал Мадрид спечели своята рекордна шеста Суперкупа на Европа, след като победи Аталанта с 2:0 в мача за трофея, игран във Варшава.

"Лос бланкос" поведоха в резултата с гол на Федерико Валверде в 60-ата минута, който получи топката на празна врата от Винисиус и вкара с първия точен удар за Реал Мадрид в мача.

Осем минути по-късно Джуд Белингам върна топката към Килиан Мбапе, който бе фронтално срещу вратата и с добре насочен удар прати топката в горния ляв ъгъл, отбелязвайки първия си гол в официален мач за Реал Мадрид!

По този начин „кралския клуб“ излезе на първо място сред отборите, печелили Суперкупата на Европа, изпреварвайки Барселона и Милан, с които до момента деляха първото място с по пет трофея.