Мехмед Дикме : Забравете Доган , Пеевски е единственият лидер на ДПС

Бившият министър на земеделието каза, че почетният лидер е продал партията

Новини
18:53 - 27 Юли 2025
1589
Мехмед Дикме: Забравете Доган, Пеевски е единственият лидер на ДПС

Приключи ли битката вътре в ДПС за ДПС, след като в петък съдът вписа Делян Пеевски за единствен председател, а няколко дни по-рано Ахмед Доган обяви, че „партията е отвлечена” и че прави нова политическа формация. Какво означава успехът на Пеевски в тази едногодишна политическа сага на фона на политическите процеси в Българи, коментира по НОВА Мехмед Дикме - бивш министър на земеделието.

„Пеевски е единственият лидер на ДПС и когато говорим за ДПС, трябва да забравим за Доган. Той говори за нов политически проект. Хората, които останаха около него, нямат визия. Пеевски ще продължава да води партията. Все повече кметове се присъединяват към него – т.е. декларират, че си остават в ДПС”, каза той.

По негови думи правото е на страната на Пеевски, а „Доган няма защо да се сърди, защото той го доведе в партията и той го направи съпредседател”.

„Доган продаде или предаде партията? По-скоро я продаде”, каза още той.

По негови думи на Пеевски е даден висок кредит на доверие от електората, а „турците и помаците очакват Пеевски да върне ДПС през парадния вход във властта и ако той не го направи – ще последва съдбата на Ахмед Доган”.