Меси и Суарес върнаха Интер Маями на върха

09:47 - 14 Април 2024
3028

С нова победа тимът на Интер Маями се завърна на върха в класирането в Източната конференция на МЛС. При визитата на Спортинг Канзас Сити отборът на Интер празнува победа с 3:2. В основата на този триумф са Лионел Меси и Луис Суарес.

Въпреки че домакините поведоха с гол на Тому в 6-ата минута, Меси направи нов брилянтен мач и бе създател на триумфа за гостите от Маями.

Аржентинецът първо с фантастична асистенция към Гомес помогна за изравняването за 1:1. След шест минути игра през втората част, Меси даде преднина на Интер с 2:1 с невероятен гол. Още в 58-ата минута Томи изравни резултата за 2:2 с втория си гол в срещата.

Авторът на първия гол за Интер Маями Гомес се справи в 71-ата минута, когато асистира на Луис Суарес за победното попадение за 3:2.

За тима на Дейвид Бекъм това бе четвърта победа за сезона, с което Интер Маями вече има 15 точки, но и мач повече от съперника Ню Йорк Ред Булс.

Меси е отбелязал пет гола този сезон, а Суарес е с един повече - 6.

Интер Маями е най-ефективният отбор в лигата с 19 гола, пет повече от втория Лос Анджелис Галакси.