Интер чака Монтерей или Нешвил на финала за Купата на лигите

Актуални новини
09:24 - 16 Август 2023
1891

Лионел Меси продължава да блести с екипа на Интер Маями. Аржентинската звезда отбеляза за победата с 4:1 над Филаделфия Юниън в полуфиналния сблъсък от турнира за Купата на лигите и вече има 9 попадения.

Меси не пропусна да се разпише в нито един от шестте си двубоя за Интер Маями.

36-годишният нападател дебютира за Интер през юли. С Меси в отбора отборът последователно надигра Круз Асул (2:1), Атланта (4:0), Орландо Сити (3:1), Далас (4:4, при дузпи - 5:3), Шарлът (4:0) и Филаделфия (4:1).

Така Маями успя да спечели всичките двубои с аржентинеца в състава си. В тях отборът на Флорида отбеляза 21 гола.

Срещата с Филаделфия ще се запомни и с дебютното попадение на Жорди Алба, който беше точен в края на полувремето, завършило 3:0 в полза на Интер Маями.

Преди това Мартинес откри резултата още в 3-ата минута, а Меси удвои аванса на своя тим. През втората част Алехандро Бедоя намали, а резервата Дейвид Руис реши всичко в полза на селекцията от Слънчевия щат.

В спора за трофея Интер Маями ще се изправят срещу победителя от втория полуфинал между Монтерей и Нешвил. Мексиканците отстраниха по-рано в турнира Лос Анджелис ФК, част от който е българският национал Филип Кръстев.